Poznaj „Wrogi świat”

„Wrogi świat” od National Geographic

 

NAS TEŻ TO DZIWI – takie hasło przewodzi kampanii promującej nową produkcje od National Geographic. „Wrogi świat” pokazuje mieszkańców naszej planety żyjących na co dzień w różnych ekosystemach – góry, oceany, sawanny, dżungle, pustynie i bieguny. W każdym z  tych miejsc panują ekstremalne warunki, w których wytrwałe i wzbudzające podziw wyjątkowe gatunki zwierząt rywalizują o wodę i pożywienie, polują i walczą. A wszystko po to, aby przetrwać.

 

W każdym z sześciu odcinków Bear Grylls gospodarz i narrator produkcji (w polskiej wersji będzie można usłyszeć głos Marcina Dorocińskiego) przedstawia nieprzyjazne zakątki świata, aby podejrzeć tych, którzy potrafili przystosować się do śmiercionośnych upałów, siarczystych mrozów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych deszczy.

 

Dzięki nowoczesnej technologii twórcy produkcji mogli uwiecznić pojedynek pantery śnieżnej z koziorożcem alpejskim, podejrzeć z bliska jaguara polującego na gigantycznego kajmana, czy zobaczyć pisklęta bernikli białolicej skaczące z klifu. Po raz pierwszy kamerom National Geographic udało się również zarejestrować pogoń wilków polarnych za piżmowołem arktycznym.

W sumie podczas 1300 dni zdjęciowych (czyli w przeliczeniu przez ponad 2,5 roku) powstało około 1800. godzin materiału filmowego (jego obejrzenie w całości zajęłoby ponad 2 miesiące), a 245-osobowa ekipa przemierzyła siedem kontynentów.

 

Premierowe odcinki „Wrogiego świata” będzie  można oglądać w każdą niedziele o godz. 21.00 już od 14 kwietnia na antenie National Geographic.  MY TEŻ JUŻ CZEKAMY 😊


Ostatnie wpisy

Right Menu Icon